Realizowane przez WWSIS projekty finansowane ze środków zewnętrznych
Kształcenie przyszłości: internet rzeczy w zrównoważonej automatyce i robotyce
Głównym celem projektu jest podniesienie kwalifikacji lub kompetencji odpowiadającym potrzebom branży dotyczącej technologii Internetu Rzeczy wśród studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na studiach I stopnia zmodyfikowanego kierunku Automatyka i Robotyka (na specjalności Użytkowy Internet Rzeczy) oraz wśród kadry dydaktycznej na w/w specjalności poprzez zmodyfikowanie i realizację nowego programu kształcenia pn. Użytkowy Internet Rzeczy współtworzonego i realizowanego z udziałem praktyków. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, Priorytet 1 Umiejętności, Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym, Typ projektu Dostosowanie oferty podmiotów systemu szkolnictwa wyższego do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji.
Okres realizacji projektu: 20.05.2024 – 01.04.2029
Strona projektu: Kształcenie przyszłości: internet rzeczy w zrównoważonej automatyce i robotyce
Zrealizowane przez WWSIS projekty finansowane ze środków zewnętrznych
Zwiększenie dostępności do kształcenia w WWSIS
Celem głównym projektu „Zwiększenie dostępności do kształcenia w WWSIS” jest poprawa dostępności Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej we Wrocławiu oraz podniesienie kompetencji kadr uczelni w zakresie edukacji włączającej w połączeniu z procesem kształcenia oraz zarządzania uczelnią.
Nazwa programu i działania: Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, oś priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5. Kompleksowe programy szkół wyższych, w ramach konkursu „Uczelnia dostępna II”
Instytucja Pośrednicząca: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Okres realizacji projektu: 01.04.2021 – 31.03.2023 r.
Strona projektu: Zwiększenie dostępności do kształcenia w WWSIS
Profesjonalizm studentów kierunku Informatyka WWSIS drogą do sukcesu
Nazwa programu i działania: Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, oś priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym
Instytucja Pośrednicząca: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Okres realizacji projektu: 01.10.2017 – 30.09.2020
Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i komunikacyjnych poprzez rozwój kompetencji interpersonalnych, językowych (branżowych), w zakresie przedsiębiorczości oraz zawodowych przez certyfikowane szkolenia oraz wizyty studyjne studentów dwóch ostatnich semestrów studiów kierunku Informatyka I stopnia (stacjonarnych i niestacjonarnych).
Strona projektu: Profesjonalizm studentów
Odkrywaj nowe horyzonty z Wrocławską Wyższą Szkołą Informatyki Stosowanej
Nazwa programu i działania: Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, oś priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym
Instytucja Pośrednicząca: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Okres realizacji projektu: X.2018– II.2021
Głównym celem projektu jest rozwój i podniesienie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy: ICT, kreatywność i rozwiązywanie problemów, umiejętność pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy poprzez przeprowadzenie warsztatów z zakresu sieci, bezpieczeństwa, robotyki, grafiki, telekomunikacji i systemów operacyjnych.
Strona projektu: Odkrywaj nowe horyzonty
Podwyższenie jakości kształcenia i zarządzania WWSIS
Nazwa programu i działania: Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, oś priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5. Kompleksowe programy szkół wyższych
Instytucja Pośrednicząca: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Okres realizacji projektu: 01.10.2018 – 30.09.2022
Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji i umiejętności praktycznych odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa wśród studentów oraz pracowników uczelni we Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej (WWSIS) w powiązaniu ze wzrostem jakości świadczonych usług poprzez:
- dostosowanie i realizację programów kształcenia (nowych specjalności) dot. Aplikacji biznesowych Jave EE oraz Programowania logicznego w sztucznej inteligencji,
- wdrożenie zmian w Biurze Karier (BK) w zakresie doradztwa dla S,
- szkolenia i studia podyplomowe dla PU oraz wsparcie informatyczne zarządzania uczelnią w okresie od X.2018 do IX.2022.
- Strona projektu: Podwyższenie jakości kształcenia i zarządzania WWSIS
Bezpieczeństwo i optymalizacja sieci informatycznych
Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku i społeczeństwa wśród studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na studiach I stopnia kierunku Informatyka we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej (WWSIS) poprzez dostosowanie i realizację programu kształcenia (nowej specjalności) dot. Bezpieczeństwa i optymalizacji sieci informatycznych, współtworzonej i realizowanej z udziałem pracodawców w okresie od V.2017 do IX.2021.
Specjalność oferuje wiele kursów przygotowujących do pracy w profesjonalnych przedsiębiorstwach oferujących pracę na stanowisku specjalisty do spraw bezpieczeństwa i optymalizacji sieci. Celem specjalności jest zapoznanie studenta z zasadą działania różnych typów sieci teleinformatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem sieci komputerowych, a także przygotowanie do optymalnego projektowania siec teleinformatycznych oraz skutecznej ich ochrony w zakresie uwierzytelniania, autoryzacji i kontroli do zasobów sieciowych.
Strona projektu: Projekt Bezpieczeństwo i optymalizacja sieci informatycznych
Pewniak na rynku pracy – poszukiwane na rynku pracy specjalności na studiach II stopnia na kierunku Informatyka
Celem projektu jest zachęta do kontynuowania nauki na studiach II stopnia o profilu informatycznym na specjalnościach najbardziej przydatnych dla aktualnych potrzeb rynku i gospodarki.
Realizacja projektu oznacza, że studenci rozpoczynający naukę w naszej uczelni w roku 2014/2015 mieli możliwość kształcenia w oparciu o innowacyjny program studiów (specjalności „Programowanie urządzeń mobilnych” oraz „Zaawansowane bazy danych”) i skorzystania z kilku atrakcyjnych udogodnień.
Strona projektu: Pewniak na rynku pracy
Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
„Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej” jest projektem dofinansowanym ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jego zasadniczy cel odnosi się do tworzenia sprzyjających warunków dla rozwoju postaw proprzedsiębiorczych w środowisku uczelni w innowacyjnych sektorach technologii IT. Z tego względu projekt ten zakłada intensywne szkolenia uczestników w formie bezpłatnych warsztatów w dwóch specjalnościach: Telekomunikacja oraz Grafika komputerowa. Program zajęć został opracowany w sposób umożliwiający znaczący rozwój konkretnych kompetencji zawodowych w zdefiniowanych obszarach IT oraz realizację indywidualnych przedsięwzięć mających potencjał do komercjalizacji. Jednocześnie w ramach projektu równolegle prowadzone są szkolenia z zakresu przedsiębiorczości, które umożliwiają pozyskanie praktycznej wiedzy w odniesieniu do założenia i prowadzenia samodzielnego przedsiębiorstwa. W ten sposób projekt jest spójny i kompletny merytorycznie oraz umożliwia osiągnięcie jego zasadniczych założeń programowych.
Strona projektu: Kreator innowacyjności
Kierunek zamawiany Informatyka we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej
„Kierunek zamawiany Informatyka we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej” jest projektem dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej wpisującym się w odrębny program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którego zasadniczym celem jest zwiększenie liczby absolwentów kierunków technicznych. Projekt uzyskał bardzo wysokie oceny i został przyjęty do finansowania jako jeden z niewielu zgłoszonych przez uczelnie niepubliczne w Polsce i jako jedyny w tym zakresie na Dolnym Śląsku.
Realizacja projektu jest unikalną szansą na zdobycie atrakcyjnego i cenionego na rynku pracy wykształcenia w zakresie ICT. Umożliwia uzyskanie kompetencji w innowacyjnym sektorze, który rozwija się dzisiaj niezwykle dynamicznie i wykazuje stale potencjał do dalszej ekspansji. Studenci podejmujący naukę w ramach tego projektu będą mieli możliwość kształcenia nie tylko w oparciu o unikalny i innowacyjny program studiów (specjalności Grafika 3D oraz Zaawansowane technologie sieciowe), ale także uzyskają możliwość skorzystania z szeregu innych ważnych udogodnień (atrakcyjne stypendia i staże zawodowe, dodatkowe zajęcia, kursy językowe).
Strona projektu:Kierunek zamawiany
Podyplomowe Studium Tłumaczeń Specjalistycznych i Narzędzi Komputerowych
„Podyplomowe Studium Tłumaczeń Specjalistycznych i Narzędzi Komputerowych” było projektem dofinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (priorytet IV „Szkolnictwo wyższe i nauka”, działanie 4.1. „ Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy”, poddziałanie 4.1.1 „Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni”. Projekt był realizowany w latach 2008 – 2010, a w jego ramach przeszkolono 40 słuchaczy w trakcie intensywnych trzysemestralnych zajęć.
Zasadniczym celem projektu było podniesienie kompetencji osób zajmujących się profesjonalnie tłumaczeniami poprzez naukę wykorzystywania specjalistycznych narzędzi komputerowych wspomagających translatorykę. W ramach projektu opracowano unikalny program studiów podyplomowych obejmujący szereg zajęć o charakterze warsztatowym umożliwiających praktyczną implementację adekwatnych programów komputerowych w pracy tłumacza. Należy podkreślić, iż projekt miał innowacyjny charakter i przyczyniał się do transferu nowatorskich rozwiązań dydaktycznych.