Płatne czy nie?
Zanim zdecydujemy się konkretną stronę, warto przemyśleć, czy szukamy darmowego szablonu, czy jesteśmy w stanie za niego zapłacić. Często kreatory dostępne w Internecie tylko pozornie są bezpłatne. Gdy będziemy już chcieli zapisać plik, nagle pojawi się znak wodny, którego usunięcie może kosztować kilka czy kilkanaście złotych. Dobrze zwrócić na to uwagę już na samym początku.
Wybieraj elastyczne kreatory
Kiedy wybierzemy szablon, sprawdźmy, w jakim stopniu da się go zmodyfikować. Czy pozwala nam na dodawanie nowych kategorii jak np. „umiejętności miękkie”? Czy dopuszcza usuwanie gotowych elementów – np. gdy nie mamy doświadczenia zawodowego i chcielibyśmy zrezygnować z tej sekcji w CV? Jak wtedy będzie wyglądać szablon? Czy pozostałe sekcje dopasują się wielkością, czy pole zostanie puste ? Pamiętajmy, że szablon powinien służyć nam – a nie na odwrót.
Czy istnieje najlepszy wzór?
Nie ma szablonu uznawanego jednomyślnie przez wszystkich rekruterów za idealny. Wybierając go, skupmy się raczej na tym, żeby do nas pasował i nas odzwierciedlał. Dobrym źródłem do poszukiwań jest strona www.canva.com. W jej przypadku od razu po zaznaczeniu wybranego szablonu widzimy, czy jest odpłatny – a nie dowiadujemy się o tym na końcu, jak to często bywa. Canva pozwala też na dużą elastyczność i dopasowanie elementów pod własne potrzeby.
Jeśli macie pytania, chcecie sprawdzić swoje CV albo porozmawiać szerzej o rynku pracy – zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą zawodowym, Katarzyną Osińską, pod adresem doradca@horyzont.eu (a także na Teams pod imieniem i nazwiskiem).